oddíl kuželek

Dobře rozehrané utkání body nepřineslo...

10.10.2015 20:00

Dobře
rozehrané utkání body nepřineslo ......

Po dvoutýdenní pauze zajíždělo A družstvo k utkání 3. kola III. KLMA na kuželnu Jiskry Hazlov. Poprvé v tomto ročníku jsme byli kompletní. Taktika a sestava byla předem promyšlena a tak nezbývalo, než ji správně také zrealizovat. Do úvodní dvojice z naší strany nastoupili Martin Vít proti Matěji Novákovi a Milan Findejs, který měl za soupeře Miroslava Repčíka. Martin s Matějem na první dráze dosáhli shodného výkonu do plných a takm o zisku první dráhy měla rozhodnout dorážka. V té Martin prokázal větší klid a jistotu a když Matěj po 6 chybách ztrácí první dráhu, pro zbytek souboje je nahrazen Jaroslavem Bulantem ml. Ten vyrovnává stav souboje, když vyhrává druhou dráhu a přiblížuje se Martinovi na 3 kuželky. Na třetí dráze se Martinovi nedařila hra do plných, kde nabral ztrátu plných 16 kuželek. Naštěstí mu vychází dorážka, ale přesto dráhu ztrácí o 5 kuželek. Před poslední dráhou je situace jasná, Martin musí soupeře porazit minimálně o 4 kuželky. To se mu nakonec daří, když jeho poslední dráha byla také drahou nejlepší a tak se radujeme z prvního bodu. V souběžně hraném souboji Milan dostává naloženo v plných na pevní dráze ( 104 - 86), ale pouhé tři devítky v dorážce umožnily Milanovi zisk první dráhy o 8 kuželek. Na druhé dráze se situace v plných obrátila a je to náš hráč, kdo získává potřebny náskok a při vyrovnané dorážce Milan vede již o 28 kuželek. Klíčová pro tento souboj byla třetí dráha, kterou Milan vyhrává o jedinou kuželku. Tím získává třetí dílčí bod a tudíž i druhý bod pro naše barvy. Čtvrtou dráhu vyhrává domácí hráč, ale to je jen mírné korigování. Po první třetině utkání vedeme tedy 2 : 0 a máme k dobru 24 kuželek. V prostřední části utkání se utkali Petr Sachunský proti Petru Hakenovi a Milan Vrabec, proti Petru Hájkovi. Petr začal na první dráze pěkně zostra do plných a výsledkem bylo 101 pk. Dorážka už nebyla taková, jakou by si plné zasloužily, ale kzisku první dráhy to stačilo s náskokem 6 kuželek. Na druhé dráze se karta zcela obrátila a skvělimi plnými kontroval domácí hráč (109 - 77). Petr naštěstí zabral v dorážce (59) a tak dráhu ztrácí o přijatelných 7 kuželek. Na třetí dráze si oba soupeři vybrali oddechový čas. o 3 kuželky byl lepší domácí hráč a dostal se tak do psychické výhody. Petr vytrénovaný soubojemi v "Clobása Cupu" vystřihl svoji nejlepší dráhu (152) a nakonec svého soupeře poráží o 11 kuželek. Milan začal souboj proti Petru Hájkovi také výbornou hrou do plných, ale podprůměrná dorážka se 4 chybami byla varováním. Dráhu tak získává domácí hráč o 5 kuželek. Druhá dráha měla podobný scénář, Milan opět velice dobře do plných (101) a tragická dorážka s 5 chybami. Sice dráhu vyhrává a přibližuje se na rozdíl jediné kuželky, ale herní pohoda
na 0. Po zbytek souboje se obraz hry nezměnil a díky tragické dorážce s konečnými 15 chybami !!!! znamenalo sice těsnou, ale zaslouženou porážku, když zbývající dvě dráhy ztratil vždy o kuželku a domácímu hráči tak doslova daroval vítězství na zlatém podnose.
Role zadáků byla v tomto utkání určena Jakubu Solfronkovi, který měl za úkol uhlídat nejlepšího domácího hráče Standu Nováka a Olda Kučera, který měl za soupeře Michaela Wittwara. Ani Jakub neměl svůj den. Naštěstí ani Standa se v plných na první dráze nemohl dostat do tempa. Ovšem v dorážce Jakuba poráží o 10 kuželek a získává ji tak ve svůj prospěch. Zlomová se ukázala druhá dráha, kdy domácí hráč předvedl famózní výkon v dorážce (68), celkově dráha v jeho podání 165 pk a navýšení náskoku o dfalších 32 kuželek. Z toho se Jakub již neoklepal a tak po slabé třetí dráze byl střídán Josefem Šnajdrem. Naskočit proti takto rozjetému soupeři je velice těžké a tak společně s Jakubem dostávají od Standy naloženo plných 93 kuželek. To Oldovi se
dařilo zpočátku lépe. Michael se na první dráze dost trápil a tak ji Olda velice snadno získává o 15 kuželek. Na druhé a třetí dráze se situace změnila. Dráhy vyhrává domácí hráč před poslední drahou vede o 8 kuželek. Jedině vítězství v tomtou souboji nám dávalo naději na konečnou remízu. Plné na poslední dráze nemají vítěze, a tak vše musí rozhodnout dorážka, kde má mírně navrch domácí hráč. Olda však díky hodovce 4 hody před koncem vykřesává naději. Jeho špatné otevření 4 od středu dává tušit infarktový závěr. Olda sráží následně 3 kuželky a zbývá mu pravý pár. Soupeř 28 hodem otevírá 7 a zbývá mu král a pravá pudlovka. Pokud Olda dorazí a půjde posledním hodem do plných, tak vyhraje souboj a my si odvezeme alespoň bod. Olda trefuje pouze 1 a soupeř míjí. Poslední hody oba trefují shodně po kuželce, což znamená nerozhodný stav a dělbu bodu.
Cekově tedy prohráváme nejtěsnějším rozdílem 4,5 : 3,5 bodu. Teprve teď se projevilo, jaké následky pro celé družstvo mělo Milanovo 15 chyb a prohraný souboj o 3 kuželky. Kdyby neprohrál poslední dvě dráhy o kuželku, kdyby neměl na první dráze sérii 4 chyb v řadě na jedinou kuželku... ale žádné KDYBY neplatí. Nezbývá, než se z toho poučit, oklepat a bojovat dál. V závěru bych se chtěl celému družstvu omluvit za předvedený výkon a tím i ztrátu slibně rozehraného utkání. Moc mě to mrzí a bude mě to asi ještě dlouho strašit v hlavě. Bohužel zpátky to již vrátit nemůžu.

 Milan
Vrabec - Poštolka)


Zpět

Vyhledávání

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode